اختلال نعوظ
18 فوریه

اختلال نعوظ

اختلال نعوظ

اختلال نعوظ نوعی رایج از اختلال جنسی در مردان می باشد و مربوط به زمانی است که مرد در رسیدن یا در تداوم داشتن نعوظ دچار مشکل است . در بررسی های انجام شده، سن افراد مهم ترین متغیر وابسته به ناتوانی جنسی بوده است . به جز سن، احتمال ناتوانی جنسی مستقیما با بیماری های قلبی، فشار خون، دیابت و مصرف دارو مرتبط است . اختلال نعوظ در مردان یا ناتوانی جنسی عموما در مردان میانسال روی می دهد چرا که نعوظ در این سنین کاهش می یابد و در سی درصد موارد این بیماری می تواند حجم ناباروری را تشکیل دهد .

اختلال نعوظ یک بیماری نیست بلکه علامت بیماری است . فردی که بیماری دیابت دارد می تواند اولین علامت بیماری آن اختلال جنسی باشد . سی درصد افرادی که به بیماری قلبی مبتلا بودند اولین علامت اختلال نعوظ است، بنابراین بر حسب علت اختلال نعوظ، درمان هم بر همان اساس باید مشخص گردد .

اختلال نعوظ

اختلال نعوظ

علل اختلال نعوظ

شایع ترین علت اختلال نعوظ در ایران که چهل درصد از آن را شامل می شود بیماری دیابت می باشد . اختلال نعوظ می تواند نشانه ای از مشکلات سلامتی باشد، همانند مسدود بودن وریدهای خونی و آسیب های عصبی مربوط به دیابت . در صورتی که به موقع درمان نعوظ در مردان نپردازیم می تواند خطرات جبران ناپذیری را برای فرد به همراه داشته باشد . اختلال نعوظ علل متفاوتی دارد که عبارت است از:

  • علل روانی
  • علل هورمونی
  • علل شریانی
  • علل دارویی

بعد از پیوند کلیه موفق در 50 – 80 % موارد ناتوانی جنسی بر می گردد . بیماری ریوی شدید، بیماری قلبی، سیروز کبد و بیماری ناتوان کننده نیز از علل اختلال نعوظ محسوب می شود .

نقش سیگار و الکل در اختلال نعوظ

مصرف الکل بر سیستم جریان خون تاثیر می گذارد و تا حدودی زیادی سبب اختلال نعوظ می گردد . مصرف مواد مخدر همچون سیگار می تواند بر عملکرد اندام جنسی مردان تاثیر بگذارد و سبب اختلال جنسی در آنان شود . همچنین می تواند سبب کاهش میل جنسی افراد شود .

درمان اختلال نعوظ

درمان بیماری ها معمولا با توجه به شدت میزان بیماری و صلاح دید متخصص اورولوژی متفاوت می باشد . معمولا درمان در چهار مرحله انجام می شود .

درمان دارویی

در افراد بیماران دیابتی درمان دارویی 50% و در افراد دارای بیماری فشار خون تا 70% درمان دارویی موثر می باشد .

دکتر کیوان رادخواه دارای فلوشیپ فوق تخصصی انکوارولوژی ، جراحی ترمیمی و واریکوسل می باشد و با بهره گیری از روش های نوین به درمان بیماری ها می پردازد . جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره 02188591523 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام دکتر کیوان رادخواه مراجعه نمائید.

فعالیت ورزشی

ورزش مضاعف، کاهش وزن و ترک سیار نیز موثر است .

تزریق موضعی داروها

این نوع دارو ها در داخل آلت تناسلی تزریق می شود .

پروتز آلت

در نهایت زمانی که این دو روش درمانی جواب ندهد و در درمان موثر نباشد از پروتز آلت استفاده می گردد .

نتیجه گیری

این بیماری با گذر عمر شایع تر است ولی این بیماری موضوعی معمولی در پیری نیست . بعضی از افراد در صحبت کردن با دکتر مبنی بر ایرادات جنسی مشکل دارند ولی اگر دچار این عارضه هستید باید متخصص اورولوژی را در جریان بگذارید .

برای کسب اطلاعات بیشتر به اورولوژیست خوب در تهران مراجعه نمایید .

برخی از خدمات دکتر کیوان رادخواه:

درمان ناباروری در مردان

واریکوسل و رابطه جنسی

جراحی زیبایی مردان

درباره نویسنده

پاسخ

شانزده − 15 =