بهترین جراح کلیه

نفرکتومی به معنای برداشتن بخشی از کلیه یا تمامی کلیه از طریق جراحی می باشد. کلیه ها دو عضو لوبیا شکل در شکم فرد می باشند. این عضو نقش فیلتر کردن آب و تصفیه مواد مضر از خون را دارد. این عضو هورمون های خاصی را هم تولید می کند. بهترین جراح کلیه نفرکتومی را در زمانی انجام می دهد که موارد زیر وجود داشته باشد:

  • کلیه آسیب دیده باشد.
  • کلیه عملکرد درستی نداشته باشد.
  • فرد مبتلا به سرطان کلیه شده باشد.
  • اهدای کلیه
بهترین جراح کلیه

بهترین جراح کلیه

جراح کلیه می تواند نفرکتومی را طی جراحی باز یا جراحی لاپاراسکوپی انجام دهد. جراحی لاپاراسکوپی شامل برش های کوچکتری بوده و دوره نقاهت سریع تری دارد. دوره نقاهت بعد از نفرکتومی می تواند تا هفته ها طول بکشد. این جراحی می تواند بسیار دردناک باشد. مانند هر جراحی دیگری این جراحی هم شامل پیچیدگی هایی بوده و احتمال عفونت وجود دارد. با این حال نتایج به دست آمده از آن بسیار ایده آل است.

دلایل جراحی کلیه

جراحی برداشتن بخشی از کلیه یا تمام آن یک جراحی بسیار جدی و حساس بوده و به عنوان آخرین گزینه برای درمان انتخاب می شود.

کلیه ی آسیب دیده

امکان دارد که نیاز به برداشتن بخشی یا تمام کلیه باشد. دلایل انجام این جراحی می تواند آسیب به کلیه و یا وجود زخم در کلیه باشد. این موارد به دلایل مختلفی مانند بیماری، آسیب یا عفونت به وجود می آیند. همچنین دلیل دیگر برداشتن کلیه، سرطان می باشد. در صورتی که تومور کلیه کوچک باشد و پیشرفت سرطان در مراحل اولیه باشد، تنها بخشی از کلیه نیاز به برداشتن دارد.

اهداء کلیه

گاهی اوقات یک فرد سالم با کلیه سالم، در جهت اهداء کلیه خود به یک فرد نیازمند به کلیه، جراحی انجام می دهد. اهداء کلیه توسط فرد زنده نسبت به فرد متوفی بسیار موفقیت آمیز تر می باشد. انسان تنها با یک کلیه هم می تواند به زندگی خود ادامه دهد.

دکتر کیوان رادخواه دارای فلوشیپ فوق تخصصی انکوارولوژی ، جراحی ترمیمی و واریکوسل می باشد و با بهره گیری از روش های نوینی عمل واریکوسل ، درمان انواع سرطان های اورولوژی مانند درمان سرطان کلیه و … را انجام می دهند. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره 02188591523 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

انواع جراحی کلیه

انواع مختلف نفرکتومی وجود دارد. برای مثال در نفرکتومی ساده، تمام کلیه برداشته می شود. جراح تمام رگ های خونی متصل به کلیه را بریده و تمام اتصالات کلیه به مثانه را قطع می کند. سپس تمام کلیه برداشته می شود. برای دسترسی به کلیه نیاز است تا یکی از استخوان های دنده برداشته شود.

در نفرکتومی جزئی ، تنها بخشی از کلیه جدا می شود. این جراحی بسیار شبیه به نفرکتومی ساده است. ولی جراح می تواند برش کوچکتری را ایجاد کند.

در جراحی لاپاراسکوپی برداشتن کلیه، که با نام جراحی سوراخ کلیدی هم شناخته می شود، می توان نفرکتومی جزئی یا کلی انجام داد. به جای ایجاد یک برش بزرگ، یک سری ( حدوداً سه تا ) برش بسیار کوچک بر روی شکم ایجاد می شود و ابزار مخصوص این جراحی مانند دوربین کوچک و ابزار های برش مخصوص وارد شکم می شوند. با کمک دوربین، بهترین جراح کلیه می تواند محیط داخلی را به طور کامل مشاهده کرده و جراحی را انجام دهد. این نوع جراحی نسبت به جراحی باز درد بسیار کمتری داشته و دوره نقاهت کوتاه تری دارد.

منبع : https://www.healthline.com/health/kidney-removal#types