تاثیر عمل واریکوسل بر بارداری
29 سپتامبر

تاثیر عمل واریکوسل بر بارداری

تاثیر عمل واریکوسل بر بارداری

واریکوسل یکی از شایع ترین علل ناباروری در مردان می باشد. این مورد همچنین یکی از بحث بر انگیز ترین مسائل در زمینه آندرولوژی می باشد. بسیاری از کارشناسان با تحقیقات بسیاری که انجام داده اند متوجه شده اند که عمل واریکوسل در مردان ناباروری باید انجام گیرد و به طور کلی عوارضی ندارد. فاکتور مهم در باروری بعد از عمل واریکوسل، سن شریک جنسی یا زن می باشد. میزان موفقیت و تاثیر عمل واریکوسل بر بارداری با پیش رفت علم و تکنولوژی رو به افزایش است.

تاثیر عمل واریکوسل بر بارداری

تاثیر عمل واریکوسل بر بارداری

ناباروری یکی از شایع ترین مشکلات سلامتی می باشد و 15 درصد از زوج ها در سنین باروری با این مشکلات درگیر هستند. مشکل ناباروری در 40 تا 50 درصد مواقع از طرف مرد می باشد. شایع ترین مشکل ناباروری در مردان نا شناخته می باشد که در این مشکلات یک یا دو پارامتر از مایع منی، غیر طبیعی بوده و هیچ دلیل مشخصی هم ندارد. دلیل شایع دیگر ناباروری، واریکوسل می باشد.

به خاطر داشته باشید که در 78 تا 93 درصد موارد، واریکوسل در قسمت چپ بیضه اتفاق می افتد. واریکوسل در درجات یا گرید های مختلفی (بسته به پیش رفت بیماری) اتفاق می افتد.

هیچ فاکتور یا عامل دقیقی برای پیش رفت واریکوسل ثابت نشده و دلیل اصلی واریکوسل آن هنوز هم مشخص نمی باشد. دکتر کیوان رادخواه دارای فلوشیپ فوق تخصصی انکوارولوژی ، جراحی ترمیمی و واریکوسل می باشد و با بهره گیری از روش های نوینی عمل واریکوسل را انجام می دهند. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره 02188591523 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

علائم واریکوسل

در اغلب مردان واریکوسل هیچ نشانه ای ندارد. ولی یکی از مشکلاتی که واریکوسل به وجود می آورد، ناباروری (عدم توانایی در باروری) می باشد. و همچنین از دیگر نشانه های واریکوسل رشد آهسته بیضه چپ می باشد. در هر 10 مورد ناباروری در مردان، 4 مورد به دلیل واریکوسل می باشد. همچنین در 8 مورد از 10 مورد ناباروری در مردانی که فرزند دارند ولی برای فرزند چندم مشکل دارند، دلیل اصلی واریکوسل می باشد.

درمان واریکوسل

درمان واریکوسل در مردانی که مشکلات زیر را دارند، صورت می گیرد:

  • مشکلات ناباروری
  • درد
  • رشد آهسته بیضه چپ نسبت به بیضه راست

پسر بچه هایی که بیضه چپ کوچکتری دارند، احتمالاً در بزرگسالی به مشکلات ناباروری دچار می شوند. هیچ دارویی وجود ندارد که به درمان یا پیشگیری از واریکوسل کمک کند. ولی داروهای مسکن مثل استامینوفن یا ایبوپروفن می توانند به بهبود درد کمک کنند. در زمان نیاز به درمان، جراحی انجام می شود.

عمل واریکوسل

راه های بسیاری برای جراحی واریکوسل وجود دارد. در جراحی باز، پزشک با برش 1 اینچی و استفاده از میکروسکوپ محل را بررسی می کند. این جراحی می تواند تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی صورت گیرد. همچنین می توان با جراحی لاپاراسکوپی درمان واریکوسل را انجام داد. جراحی لاپاراسکوپی تحت بیهوشی عمومی صورت می گیرد.

منبع : https://www.urologyhealth.org/urologic-conditions/varicoceles/treatment

درباره نویسنده

پاسخ

10 + 19 =