درمان عفونت کلیه
19 مه

درمان عفونت کلیه

عفونت کلیه

وظیفه اصلی کلیه ها تصفیه بدن از مواد مضر و گرفتن آب اضافی از خون است . عفونت کلیه از بیماری های شایع دستگاه ادراری است . عفونت دستگاه ادراری در صورتی که درمان نشود می تواند به مرور زمان از مثانه شروع شود و به کلیه ها انتقال یابد .

این بیماری را جدی بگیرید و از به تعویق انداختن درمان جدا اجتناب ورزید زیرا می تواند موجب آسیب رساندن به کلیه ها شود و در صورتی که باکتری ها توسط گردش خون در بدن انتقال یابد می تواند موجب بروز عفونت های کشنده در بدن شود .

درمان عفونت کلیه

درمان عفونت کلیه

علائم عفونت کلیه

بیماری عفونت کلیه دارای علائم و نشانه های می باشد که عبارت است از: دردهای شکمی، تکرر ادراری، تب و لرز، پهلو درد، وجود خون در ادرار، تغییر رنگ و کدر بودن ادرار، بد بود بودن ادرار، نیاز سریع به دفع ادرار، سوزش ادرار، داشتن حالت تهوع و استفراغ می باشد .

علت ابتلا به عفونت ادرار

عفونت کلیه به دلیل انتقال باکتری های وجود در مثانه و دستگاه ادراری به وجود می آید . در صورتی که این باکتری ها درمان نشوند و بقا داشته باشند به به کلیه ها سرایت می کنند و همین موضوع موجب ابتلا به بیماری عفونت کلیه می شود.

دکتر کیوان رادخواه دارای فلوشیپ فوق تخصصی انکوارولوژی ، جراحی ترمیمی و واریکوسل می باشد و با بهره گیری از روش های نوین به درمان بیماری ها می پردازد . جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره 02188591523 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام دکتر کیوان رادخواه مراجعه نمائید.

خانم ها در معرض ابتلا به عفونت کلیه

یکی از بیماری های شایع اورولوژی عفونت کلیه می باشد . خانم ها بیشتر در معرض ابتلا به این بیماری می باشند . عدم توجه به علائم عفونت مثانه و دستگاه ادراری می تواند موجبات ابتلا به بیماری عفونت کلیه را فراهم سازد .

اصلی ترین علائم عفونت کلیه و عفونت مثانه

برخی از علائم بیماری عفونت ادراری یا مثانه همانند عفونت کلیه است . علائمی که در هر دو بیماری مشابه است عبارت است از: سوزش ادرار، افزایش نیاز به دفع ادرار و ادرار خونی می باشد اما بیماری عفونت کلیه علاوه بر موارد ذکر شده دارای علائمی همچون احساس کمر درد و تب و لرز می باشد .

درمان عفونت کلیه

اولین اقدام به منظور درمان عفونت کلیه مصرف آنتی بیوتیک می باشد . مصرف آنتی بیوتیک باید زیر نظر متخصص اورولوژی باشد . مدت زمان مصرف آنتی بیوتیک با توجه به میزان عفونت متفاوت بوده اما به طور معمول به مدت یک تا دو هفته مصرف آنتی بیوتیک تجویز می شود و پس از چند روز علائم بیماری بهبود می یابد .

اما در صورتی که بیماری عفونت کلیه شدید باشد به ویژه در کودکان، زنان باردار، سالمندان و افراد با نقص سیستم ایمنی علاوه بر مصرف آنتی بیوتیک می بایست در بیمارستان بستری گردند .

راه های برای بهبود علائم عفونت کلیه

  • مصرف مایعات به اندازه کافی
  • استراحت کافی
  • مصرف آنتی بیوتیک
  • در صورت مبتلا به یبوست سریعا به درمان آن بپردازید

نتیجه گیری

پیشگیری بهتر از درمان است . در صورتی که علائم این بیماری را در خود مشاهده کردید بهتر است از به تعویق انداختن درمان بپرهیزید . زیرا هر چقدر درمان به تعویق افتد ابتلا به عفونت های کشنده در بدن بیشتر می شود و خطر مرگ بیمار را تهدید خواهد کرد . به همین منظور در صورت مشاهده هر گونه علائم و ابتلا به عفونت ادراری به متخصص اورولوژی مراجعه نمایید .

برای کسب اطلاعات بیشتر به اورولوژیست خوب در تهران مراجعه نمایید .

درباره نویسنده

پاسخ

16 − نه =