درمان کیست های کلیه
21 مه

درمان کیست های کلیه

درمان کیست های کلیه

یکی از مشکلاتی که بسیاری از بیماران بابت آن نگران هستند و به پزشک مراجعه می کنند این است که کلیه آن ها کیست دارد یا خیر ؟ کیست های کلیه شایع ترین توده های بدون علامت در کلیه هستند و این کیست های کلیه که بسیار شایع هستند در جنس مرد بیشتر هستند . ممکن است در طول زمان سایز آن تغییر کند و افزایش پیدا کند و ممکن است تعداد آن ها هم بیشتر شود .کیست ساده کلیه که خصوصیت آن این می باشد که در سونوگرافی کاملا گرد می باشد دارای حفره نمی باشد و هیچ نسجی در این کیست وجود ندارد و رسوب کلسیم و ضایع دیگری در این نوع کیست کلیه نیست .

دکتر کیوان رادخواه فوق تخصص اورولوژی ، متخصص اورولوژی خوب در تهران می باشد و مهارت های ویژه ای در مبحث تومور کلیه – کیست های کلیه و درمان آن ها دارد . دکتر رادخواه از طریق به روزترین روش ها جراحی سرطان کلیه و کیست های کلیه را انجام می دهد . اگر شما عزیزران هم از آن دسته کسانی هستید که از بیماری کلیوی رنج می برید می توانید جهت مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های 88591523- 021 تماس حاصل فرمائید.

زمانی که سونوگرافیست تمامی این مسائل را مشاهده می کند و برای پزشک معالج گزارش می کند پزشک مطمئن می شود که این کیست ساده کلیه می باشد . کیست ساده کلیه به ندرت احتیاج به اقدام خاصی دارد معمولا کیست های کلیه به چندین تعداد در کلیه ممکن است دیده شود . در برخی بیماری های ژنتیکی این کیست ها به تعداد بسیار فراوان در کلیه ایجاد می شوند و منجر به این می شوند که نسج کلیه به صورت کلی تبدیل به کیست شود که به آن بیماری های پلی کیستیک بالغین یا اطفال گفته می شود که این ها می توانند منجر به نارسایی کلیه شوند اما اصولا کیست های کلیه که به چندین تعداد در کلیه وجود دارند منجر به اختلالی در سیستم ادراری و کلیوی نمی شوند . اغلب هیچ گونه نیازی به درمان ندارند . به ندرت پیش می آید که نیازی باشد اقدام خاصی صورت گیرد مانند مواقعی که کیست های کلیه بسیار بزرگ شوند و یا بیشتر به دلیل اینکه کیست ،کیست ساده ای نباشد – رسوب کلسیم داشته باشد – حفره حفره باشد – سونوگرافیست شک کند که در این کیست نسج وجود دارد .

علائم کیست های کلیه

کیست های کلیه هیچگونه علائمی ندارند . و فرد متوجه وجود آن نمی شود . تنها با روش های تشخیصی می تواند از وجود آن باخبر شود .

درمان کیست های کلیه

درمان کیست های کلیه

تشخیص کیست های کلیه

کیست های کلیه را می توان به وسیله سونوگرافی تشخیص داد و آن ها را بررسی کرد . سونوگرافیست به وسیله سونوگرافی تمامی زوایا کیست را برطرف می کند و به پزشک معالج گزارشات لازم را ارائه می دهد .

درمان کیست های کلیه

اغلب کیست های کلیه را می توان بدون درمان جراحی و تنها با وسایل تشخیصی مانند سونوگرافی و سی تی اسکن این را تشخیص داد و تحت نظر گرفت معمولا نیازی به درمان جراحی ندارد اما اگر بیمار تمایل داشته باشد و یا پزشک تشخیص دهد که جراحی انجام شود ، اغلب از روش لاپاراسکوپی استفاده می شود که در این روش سقف کیست برداشته می شود. اگر که در روش هایی که معمولا کیست را به وسیله سوزن داخل آن را خالی می کنند معمولا در زمان خیلی کوتاهی این مایع مجددا برمی گردد و کیست دوباره عود می کند . تخلیه با سوزن مایع کیست در مواقعی لزوم دارد که سلول های درون کیست را بتوان بررسی کرد اما نقش درمانی ندارد بهترین روش درمانی لاپارلاسکوپی می باشد .

برخی از خدمات دکتر کیوان راد خواه فوق تخصص ارولوژی

راه های ارتباطی دکتر کیوان راد خواه فوق تخصص ارولوژی

شماره  تماس :88591523

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر کیوان رادخواه فوق تخصص اورولوژی

درباره نویسنده

پاسخ

نه − دو =