سرطان پروستات چقدر خطرناک است؟
09 ژوئن

سرطان پروستات چقدر خطرناک است؟

سرطان پروستات چقدر خطرناک است ؟

سرطان پروستات از شایعترین سرطان پس از سرطان پوست و ریه در مردان محسوب می شود . سرطان پروستات علت مرگ مردان نخواهد شد بلکه تنها سه درصد از علت مرگ این دسته از افراد مربوط به این بیماری خواهد بود . سرطان پروستات یکی بیماری است که سیر آن بسیار کند است و حتی در مواردی که سرطان متاستاز داده شود فرد حدود 6 سال زندگی می کند . این سرطان به نسبت دیگر سرطان ها خطرناک نخواهد بود .

یکی از عواملی که با افزایش سن ایجاد می شود، بزرگی خوش خیم پروستات می باشد؛ که علائم ادراری نمایان می شود که این بیماری با سرطان پروستات متفاوت خواهد بود . معمولا این بیماری علائمی ندارد و بهتر است افراد بالای 50 سال سالانه چکاپ شوند و آزمایش بدهند .

سرطان پروستات چقدر خطرناک است ؟

سرطان پروستات چقدر خطرناک است ؟

پروستات چیست ؟

پروستات غده ای گردویی شکل است که در اطراف مجاری ادراری و زیر مثانه قرار می گیرد؛ در واقع غده پروستات به جریان مایع منی کمک می کند و طی دو مرحله یکی دوران بلوغ و دیگری در حدود 25 سالگی افزایش حجم پیدا می کند .

چگونه پروستات سرطانی می شود ؟

علل های مختلفی می تواند بیماری پروستات را به سرطان پروستات تبدیل نماید، از جمله علل بروز سرطان پروستات عبارت است از: افزایش سن، ارث، مصرف غذاهای چرب و کمبود ویتامین ایی می باشد .

به هر حال افرادی که در معرض این گونه عوامل خطر قرار دارند بهتر است غربالگری سرطان را از سن 40 سالگی آغاز نمایند . معمولا غربالگری سرطان پروستات شامل آزمایش خون و معاینه خواهد بود .

دکتر کیوان رادخواه دارای فلوشیپ فوق تخصصی انکوارولوژی ، جراحی ترمیمی و واریکوسل می باشد و با بهره گیری از روش های نوین به درمان بیماری ها می پردازد . جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره 02188591523 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام دکتر کیوان رادخواه مراجعه نمائید.

درمان سرطان پروستات

درمان به روش های مختلفی قابل انجام است که نوع درمان با توجه به شرایط فرد متفاوت خواهد بود .

اقدامات اولیه و مراقبت فعال

در صورتی که بیماری به موقع تشخیص داده شود و در مراحل اولیه باشد با انجام آزمایش های منظم و نمونه برداری ها طبق زمانبندی خاص انجام می شود تا در صورت مشاهده پیشرفت بیماری اقدامات درمانی صورت گیرد .

پروستات برداری رادیکال

یکی از روش های درمان جراحی پروستات برداری رادیکال می باشد، که در این جراحی پزشک با برداشتن غده ی پروستات به درمان می پردازد .که در این جراحی هیچ گونه آسیبی به اعصاب وارد نخواهد شد .

پرتودرمانی

زمانی که بیماری سرطان پروستات بسیار پیشرفت کرده باشد یکی از بهترین روش های درمانی هورمون درمانی به همراه پرتودرمانی خواهد بود .

نتیجه گیری

سرطان پروستات در صورتی که به موقع تشخیص داده شود هیچ گونه خطری برای فرد نخواهد داشت . لذا بهتر است با مشاهده علائم بیماری و داشتن عوامل خطر چکاپ های دوره ای را فراموش نکنید .

برای کسب اطلاعات بیشتر به اورولوژیست خوب در تهران مراجعه نمایید .

درباره نویسنده

پاسخ

یازده − 5 =