سرطان کلیه
16 سپتامبر

سرطان کلیه

سرطان کلیه

برخلاف سنگ های سیستم ادراری که بروزی بسیار دردناک دارند ،سرطان های کلیه و سیستم ادراری معمولا بروزی بدون درد دارند . به این دلیل که افزایش سایز  و گسترش کپسول کلیه خیلی آرام رخ می دهد  بنابراین درد ایجاد نمی کند .

این سرطان ها معمولا توسط یافته های تصویر برداری به خصوص سونوگرافی که امروزه بسیار گسترده برای بیماران به منظور چکاپ انجام می شود ،کشف می شود و با بررسی های بیشترنظیر سی تی اسکن اثبات می شود و به پزشک معالج تحویل داده می شود .

چه افرادی بیشتر در معرض خطر بروز سرطان کلیه هستند؟

علت ایجاد تومور کلیه در حال حاضر با انجام تحقیقات فراوان در این زمینه شناخته نشده است.

استعمال دخانیات در بروز سرطان کلیه بسیار تاثیر گذار است و در افرادی که سیگار می کشند احتمال بروز این سرطان نسبت به سایرین بیشتر است.

در برخی از افراد در کلیه کیست های بسیار ریز و متعددی ایجاد می شود که این افراد حدود 30 برابر نسبت به سایرین در معرض خطر سرطان کلیه هستند.

یکی دیگر از عواملی که در بروز سرطان کلیه دخیل است تماس مستقیم با آزبست، پنبه نسوز و حلال های آلی است.

علائم و نشانه های سرطان کلیه

  • از شایعترین نشانه های این بیماری وجود خون در ادرار است.
  • احساس درد شکمی
  • بروز توده شکمی ( در برخی موارد این توده شکمی بزرگ است به گونه ای که در هنگام لمس شکم احساس می شود.)

در صورت مشاهده هر یک از علائم بالا حتما به یک متخصص مراجعه نمایید تا در صورت تشخیص تومور کلیه بهترین روش درمانی انتخاب شود و درمان صورت گیرد. به هیچ عنوان نسبت به علائم بالا بی توجه نباشید زیرا زمانی که تومور کلیه پیشرفت کرده باشد درمان سخت تر می شود. دکتر کیوان راد خواه فوق تخصص ارولوژی در درمان این بیماری دارای سابقه بسیار درخشانی می باشند.

درمان سرطان کلیه

در صورتی که این بیماری در مراحل اولیه تشخیص داده شود و تومور پیشرفت نکرده باشد درمان راحت تر می باشد. دکتر کیوان رادخواه بهترین روش درمان را برای درمان تومور کلیه در نظر می گیرند. بهترین روش برای درمان تومور کلیه جراحی است زیرا پرتو درمانی وشیمی درمان روش مناسبی برای درمان این بیماری نیست.

برخی از خدمات دکتر کیوان راد خواه فوق تخصص ارولوژی

راه های ارتباطی دکتر کیوان راد خواه فوق تخصص ارولوژی

شماره  تماس :88591523

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر کیوان رادخواه فوق تخصص اورولوژی

درباره نویسنده

پاسخ

ده − پنج =