سن شروع واریکوسل
18 اکتبر

سن شروع واریکوسل

سن شروع واریکوسل

سن شروع افراد به بیماری واریکوسل می تواند متفاوت باشد و افراد در دوره های مختلف زندگیشان به آن دچار گردند .باید گفت آقایان هم همانند خانم ها باید به طور مرتب تحت معاینات در زمان های خاص قرار بگیرند . در صورتی که آقایان نشانه ای غیر عادی در خود احساس کردند بهتر است که هر چه زودتر به متخصص اورولوژی مراجعه کنند .متاسفانه بیشتر آقایان از عنوان کردن مشکلاتشان شرم می کنند ،همین عامل می تواند زمینه ساز بروز مشکلات زیادی در مردان شود . از جمله این بیماری ها  مربوط به عقیمی و ناتوانایی های جنسی می باشد . واریکوسل یکی از این نوع بیماری ها می باشد در صوتی که به موقع درمان نشود می تواند مشکلات بسیاری را به وجود آورد .

سن شروع واریکوسل یکی از موارد مهم می باشد که بیشتر افراد آن را از پزشک سوال می کنند . واریکوسل بیماری می باشد که با واریسی شدن عروق بیضه در فرد ایجاد می شود و معمولا در 10 در صد افراد بالغ دیده می شود . واریکوسل مس تواند یکی از علل بارز در ناباروری مردان باشد .

سن-شروع-واریکوسل

واریکوسل بیماری شایع در مردان بالغ

معمولا در بیشتر حالات سن شروع واریکوسل بیشتر در هنگام بلوغ و یا بلافاصله بعد از بلوغ می باشد .البته ممکن است در سنین کمتر و یا بالاتر هم دیده شود . بیشترین موردی که واریکوسل در آقایان دیده شده است ،سن بلوغ افراد می باشد .

زمانی که سیاهرگ های بیضه گشاد شوند فرد دچار واریکوسل می گردد و در این افراد بیشتر احتمال واریس پا و هموروئید وجود دارد .

واریکوسل می تواند علائمی برای بیمار از خود بر جای بگذارد که باید هر چه زودتر درمان واریکوسل انجام  شود  . علائمی مثل درد ،آتروفی بیضه و همچنین ناباروری از این علائم می باشند . در صورتی که عوارض واریکوسل می تواند بعضی از افراد همراه با درد باشد ،این درد با ایسستادن و فعالیت بیشتر می شود و با احساس سنگینی در فرد همراه می باشد .

بیشتر واریکوسل در ورید بیضه چپ دیده می شود اما می تواند  در هر دو طف هم نمایان شود .

زمان درمان واریکوسل

ممکن است واریکوسل در تمام حالات نیاز به درمان نداشته باشد ونتواند به خودی خود سبب نتباروری شود .اما در صورتی که با معاینه پزشک این تشخیص داده شود که برای درمان نیاز به جراحی می باشد حتما باید هر چه زودتر برای درمان شروع کنید . گاهی واریکوسل در فردی بسیار پیشرفت می کند و سبب تحلیل رفتن بیضه ها می باشد در این صورت درمان به موقع نقش بسیار مهمی را برای بیمار ایفا می کند .

واریکوسل با توجه به شرایطی و درجاتی که دارد می تواند مختلف باشد . در صورتی که تحلیل رفتگی بیضه ها به حدی باشند که نتوان درمان را به تعویق انداخت ،لزوم ترمیم حتی در دوران نوجوانی هم وجود دارد .

برخی از خدمات دکتر کیوان راد خواه فوق تخصص ارولوژی

راه های ارتباطی دکتر کیوان راد خواه فوق تخصص ارولوژی

شماره  تماس :88591523

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر کیوان رادخواه فوق تخصص اورولوژی

 

 

درباره نویسنده

پاسخ

دو × یک =