عوارض هیدروسل
14 اکتبر

عوارض هیدروسل

عوارض هیدروسل

تجمع مایع در کیسه اطراف بیضه را هیدروسل می نامند که می تواند هم در یک طرف و هم در دوطرف بیضه ایجاد شود .هیدروسل هم می تواند در نوزادان و هم در افراد بزرگسال دیده شود .خوشبختانه هیدروسل در موارد بیشتر باعث ناراحتی و عوارض سگینی برای فرد نمی شود اما می تواند با بزرگ شدن سبب ناراحتی و سنگینی برای فرد شود و یا اینکه با عفونت حاد اپیدیدیم همراه باشد

عوارض ایجادهیدروسل

عوارض بیضه شامل ایجاد فشار بر روی عروق تغذیه کننده بیضه که می تواند منجر به آتروفی بیضه شود و همچنین خونریزی با وارد آمدن ضربه می باشد .

عوارض-هیدروسل

دلایل ایجاد هیدروسل

دلایل ایجاد هیدروسل متاسفانه مشخص نمی باشد .هیدروسل در نوزادان به دلیل باز بودن سوراخ بین شکم و بیضه ایجاد می شود .اما در حالت طبیعی در نوزادن این سوراخ بسته می باشد در مواردی که باز است می تواند مقدمات بروز هیدروسل را ایجاد کنند . در افراد بزرگسال هیدروسل می تواند در پی عفونت بیضه ، اپیدیدیم ،جراحی در ناحیه بیضه و یا التهاب رخ دهد و می تواند منجر به سرطان بیضه در فرد شود .

درمان هیدروسل

هیدروسل در مدت زمانی که نتواند سبب عارضه ای برای بیمار شود نیاز به جراحی ندارد .در صورتی که وجود هیدروسل جریان خون بیضه را با مشکل ایجاد کند و یا به دلیل بزرگی و حجمی که ددارد در زمینه ظاهری مشکل ساز شود اورولوژیست خوب نیاز به درمان برای بیمار را تعیین می کند .

بیشتر افراد این سوال را دارند که آیا هیدروسل باعث ناباروری در افراد  می گردد ؟در پاسخ به این سوال باید گفت هیدروسل مشکلات زیادی را در فرد ایجاد نمی کند و نمی تواند سبب ناباروری در فرد شود .در صورتی سبب عفونت وسرطان و یا فتق باشد حتما باید با کم جراحی درمان برای بیمار را انجام دادذ .

را های تشخیص هیدروسل

این تشخیص توسط پزشک اورولوژانجام می شود .برای تشخیص پزشک از سونوگرافی و یا تاباندن نور و عبور نور از کیسه پر آب اطراف بیضه استفاده می کنند .

راه های درمان هیدروسل

بهترین راه درمان هیدروسل با کمک جراحی می باشد .درمان با کمک کشیدن آب هیدروسل با سوزن می تواند خطرناک باشد و سبب عفونت و عود هیدروسل در فرد شود .

برخی از خدمات دکتر کیوان راد خواه فوق تخصص اورولوژی

راه های ارتباطی دکتر کیوان راد خواه فوق تخصص اورولوژی

شماره  تماس :88591523

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر کیوان رادخواه فوق تخصص اورولوژی

درباره نویسنده

پاسخ

20 + هفده =